kısa yollar Giriş
icon
icon
Sohbet

Bugün Sizlerle iRc Sohbet Odalarını Konuşucaz, iRC, mİRC Scirpt, Web Applet, Bunlarla ilgili Biraz Söyleşi Yapalım Bilmeyen Merak Eden Arkadaşlar içinde Bilgilenme Olur Diye Düşünüyrum, iRC Client ilk Olarak 1988 Yılında Finlandia Oulu Üniversitesinde Buranın Bilişim Departmanıyla ilgilenen Sorumlu  Jarkko  Oikairen Tarafından Ele Alınıp ilk iRC Client Relay ve Server Yazılmış Oldu. Biz Türkiye Olarak iRC Tanışması mIRC Listesinde Olan DALnet ile 1994 Yılında Olmuştur. O Günden Bugüne Çeşitli Değişimler Geçiren Sohbet Sunucu Yazılımları, Halen Daha Yenilenmek ve Üzerine Birşeyler Koyabilmek için Uğraşı Vermektedirler.

mİRC Scirpt iRC Serverlarda Sohbete Kolayca Bağlanabilmeniz için Aracı Bir Programdır. içinde Eğlence Bölümleri ve Komutların Bulunduğu Sohbet Odaları içinde Bircok Önemli Komutlarıda Hafızasında Bulunduruyor. Ayrıca mİRC Scripti Kullanmamızın Amacı Yeni iRC Sohbet Mekanına Gelmiş Olması Birdaha Sunucumuzu Bulması Açısından Bilgisayarına indirilmesini isteriz. Ekran Görüntüsünede Bakarsanız Kanalda Olan Sohbetten Bazı Kesitler Verilmiştir.

 

Web Applet Şimdi Web işine Gelicek Olursak Javalı Sohbetlerden Bugüne Geldik Ozamanın Şartları Altında Javascriptler Çok Lüx Kullanım Olarak Kalıyordu, Şimdi Java Artık Hiçbiryerde Kullanılmıyor iRC web Girişlerinde Birçok Yazılım var qwebirc ÇEşitli Versiynlarıda Bulunmaktadır. WebSohbet Girişlerin Yeni Kullanıcıysanız Bir Sorun Yok Alışabilir Rahatlıkla Kullanabilirsiniz, Fakat Bizim Gibi Komut Bilgisi Olan Kişiler Webden Çokta Rahat Olmayabilir, Sadece Sohbet Amaçlı Kullanmak için iyidir. Bizim Kullandığımız Web Giriş için Örnek Birakıyorum inceleyebilirsiniz.

sohbet-odasi

Mobil Telefonlar için Evet Mobil Telefon Dünyası Bildiğiniz Üzere Çok Geniştir. Günümüzde En Ufak Bireyden Yaşlısına Kadar Elinden Düşmeyen Birmillet Olarak iRC Sohbet de Unutmamış ve Çeşitli Programlar Bulunuyor, Bunların içinde Ençok Kullanılan AndroiRC, Sonrasında YaaiRC Gelmektedir, Ayrıca Ben Program Yüklemem Diyorsanız Oda Olur Direk Web Girişlerimiz Mobil Uyumlu Olup Kolay Kullanımla Sizleri Bekliyor. Şimdi Direk Sohbet Etmek Sohbete Bağlanmak istiyorsanız Linke Tıklayabilirsiniz >> Sohbet

Yazı Sevdik Net Tarafından 16.05.2020 Tarih, Saat 6:17 ‘de Eklendi.

FacebookPaylaş
728x90 reklam alanı
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir